Тепла підлога має кілька переваг:

1. Комфорт: Забезпечує приємне відчуття тепла, особливо в холодну пору року.

2. Енергоефективність: Зазвичай є економічнішою у порівнянні з іншими системами опалення.

3. Рівномірне розподілення тепла: Забезпечує однакову температуру по всій площі приміщення.

4. Естетика: Немає видимих опалювальних елементів, що полегшує дизайн і обладнання приміщення.

5. Можливість регулювання температури: Легко контролювати тепловий режим в кожній кімнаті.

6. Здоров'я: Мінімізує рух повітря та пилу, що може бути корисно для людей із алергіями.

7. Екологічність: Деякі системи теплої підлоги використовують екологічно чисті матеріали та енергію.

Основні плюси роботи саме електричної підлоги є:

  1. Компактність. На відміну від радіаторів, конвекторів, інших обігрівачів система електричної підлоги не забирає простір приміщення. Під опалення теплою підлогою електричною не потрібно підлаштовувати розстановку меблів, техніки і т.д.
  2. Комфорт експлуатації. Головна особливість опалення полягає в тому, що воно прокладається під покриттям, тому в першу чергу прогріваються нижні шари приміщення. Такий розподіл енергії вважається найбільш сприятливим для здоров'я, таким чином ноги постійно знаходяться в комфортних умовах. Це дає зрозумілу відповідь на питання, яке хвилює багатьох: чи шкідлива електрична тепла підлога.
  3. Проста технологія монтажу. Щоб встановити електричну теплу підлогу, потрібна мінімальна кількість комплектуючих. Мат, кабель або ІЧ-плівка розкладаються на вирівняній чорновій основі або теплоізоляційній плиті. Конструкція заливається бетонною стяжкою або плитковим клеєм. З підключенням опалення до термостата зможе впоратися навіть непідготовлений користувач, уважно прочитав інструкцію.
  4. Універсальність. Однаково ефективно проявляє себе електрична тепла підлога в квартирі, приватному будинку, приміщеннях громадського та виробничого призначення. Вона може застосовуватися в ролі додаткового обігріву або в якості основного генератора енергії для опалення. В останньому випадку необхідно подбати про якісне утеплення приміщення.
  5. Можливість установки під підлогове покриття будь-якого типу. В асортименті виробників є лінійки, адаптовані під різні їх види: керамічну плитку, ламінат, паркет, камінь, лінолеум, ковролін. Головне, переконатися в тому, що конкретна марка облицювання не деформується від постійних перепадів температур.

Управління системою електричних теплих підлог і її переваги

Функція управління реалізується через терморегулятор - пристрій, що підключається до кабелю або мату, на фронтальній панелі якого можна задати комфортний рівень температури нагріву. Прилад оснащується реле, яке розмикає контакти після досягнення встановленої межі. Наступний запуск в роботу буде тільки після того, як температура опуститься нижче комфортної.

В результаті користувач отримує економічні теплі електричні підлоги, в ході функціонування яких енергія витрачається раціонально. Додатково знизити цей показник можна, підключивши програмований термостат. З його допомогою можна задавати добові і тижневі цикли роботи системи, підлаштовані під ритм життя користувачів. Наприклад, вночі під час сну або днем при відсутності господарів будинку вона буде функціонувати з мінімальною витратою.

Чи є енергоефективною  електрична тепла підлога

Безсумнівно, таке опалення може бути вигідним в плані споживання енергії при дотриманні деяких умов:

  • точний розрахунок потужності системи. Питомі показники на 1 м2 вказуються в техпаспорті. Але необхідно враховувати площу приміщення;
  • забезпечення достатнього утеплення стін, перекриттів, особливо якщо електрична тепла підлога планується як основне опалення;
  • підключення програмованого терморегулятора. За умови грамотної настройки він дозволить зменшити витрату до 70% в порівнянні зі звичайним режимом роботи.

Виконання цих вимог дозволить так організувати електричну теплу підлогу споживання якої буде нижче за витратами, ніж газового або водяного опалення.